Leasing

Kredyt? a może leasing?

0

Właśnie stanąłeś przed bardzo ważnym wyborem. Zastanawiasz się mianowicie , który z wariantów finansowania będzie korzystniejszy zarówno dla Ciebie jak i dla Twojej firmy: leasing czy kredyt bankowy. Zanim zaczniesz analizować wszystkie parametry obydwu kategorii zastanów się nad tym jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do formalności oraz możliwości kosztowe.

Zapraszam do lektury!

Zanim dokonamy w życiu jakiegokolwiek wyboru powinniśmy poważnie zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Taki rachunek sumienia jest niezbędny po to aby nasza decyzja była poparta racjonalnymi argumentami. Tak właśnie jest w kontekście leasingu oraz kredytu. Wiele osób w ogóle nie ma pojęcia czym różnią się te dwie formy finansowania. Otóż są to dwa zupełnie inne warianty dla ludzi o zupełnie odmiennych preferencjach. Zanim określimy jednak swoje preferencje musimy zdefiniować kilka form leasingu. Należy do nich przede wszystkim leasing operacyjny. Cechują go liczne profity takie jak tarcza podatkowa oraz mniejsze angażowanie środków finansowych. Innym rodzajem leasingu jest leasing konsumencki czyli takie narzędzie, które służy do finansowania osób fizycznych a nie przedsiębiorców. Ten rodzaj leasingu jest jednak pozbawiony wielu zalet, których uświadczymy w kontekście leasingu operacyjnego czy finansowego. Każdy kto jest w posiadaniu własnej firmy może liczyć na takie korzyści jak: odliczenie rat leasingowych w koszty uzyskania przychodu, ewentualnie odliczenie podatku VAT oraz reedukacja formalności związanych z otrzymaniem finansowania. Ciekawą alternatywą leasingu jest oferta Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Jest to alternatywa , która oferuje nam bardzo duży kapitał w formie dóbr materialnych oraz możliwość doradcy personalnego w kwestii doboru określonej oferty.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.