Leasing

Korzystniejszy od kredytów samochodowych

0

Korzystniejszy od kredytów samochodowych Leasing kredyty samochody Jeżeli mówimy o polskiej gospodarce, polskim biznesie, o bankach i ich produktach o polskich rodzinach to najczęściej odnosimy się do sytuacji sprzed kryzysu.

Oczywiście że wówczas sytuacja finansowa polskich rodzin była zdecydowanie korzystniejsza ponieważ w lepszej kondycji była polska gospodarka, ponieważ lepiej prosperowały nasze przedsiębiorstwa a banki były o wiele bardziej przyjaźnie nastawione do swoich klientów.

W związku z tym przedsiębiorcy nie mieli problemów z uzyskaniem kredytów i również zwykli konsumenci również nie mieli kłopotów w staraniach o kredyty bankowe. A skoro tak to na przykład przedsiębiorcy mogli swobodnie kupować samochody za kredyty bankowe czy też pozyskiwać kredyty obrotowe czy inwestycyjne.

Kiedyś więc leasing samochodów nie był aż tak wykorzystywany przez firmy jak obecnie. To sytuacja niejako zmusiła przedsiębiorców do szukania innych form finansowania i tą jedną z form był i nadal jest wspomniany już leasing samochodów. Ale nie tylko leasing samochodów cieszy się dużym zainteresowaniem, bowiem teraz już niemal wszystko można wziąć w leasing poczynając od zwykłego komputera na transatlantykach kończąc. Ale firmy a także zwykli konsumenci najczęściej sięgają po leasing samochodów. Szczególnie firmy transportowe wolą wziąć w leasing samochody niż starać się o kredyty, blokować własne środki aby zakupić drogi sprzęt.

Faktem jest że kiedyś polski leasing stał na bardzo niskim poziomie i praktycznie tylko samochody można było brać w leasing teraz firmy leasingowi oraz bankowy leasing ma bardzo bogata ofertę i trzeba też przyznać że leasing jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w finansowaniu przedsiębiorstw niż własne środki czy też kredyty bankowe.

Oczywiście wiele też jest rodzajów leasing i należy tylko dostosować jak najkorzystniejszy dla własnej firmy czy też do sytuacji finansowej konsumenta który stara się wziąć auto w leasing.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.